KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6168230
*
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 19:05:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 00:18:34
1
150 kr
10/12 21:41:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 00:18:34 | 1 | 150 kr |
10/12 21:41:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19